Výzva na financovanie počiatočnej fázy projektov inovatívnej a kolaboratívnej výučby 2025

dec 6, 2024Ulysseus (grant)

Európska univerzita Ulysseus vypisuje ďalšiu výzvu na predkladanie prihlášok na financovanie počiatočnej fázy projektov inovatívnej a kolaboratívnej výučby – Ulysseus Seed Fund for Teachers 2025.

  • te záujem o medzinárodnú spoluprácu s učiteľom z inej partnerskej univerzity Ulysseus?
  • Chceli by ste podnietiť inovácie a pilotovať inovatívnu vzdelávaciu aktivitu?
  • Chceli by ste svojim študentom poskytnúť skutočne medzinárodný a obohacujúci zážitok bez toho, aby museli opustiť triedu?

Výzva podporuje rozvoj kvality vzdelávacieho procesu na partnerských univerzitách formou aplikácie výučbovej metodológie COIL a nadväzuje na skúsenosti z pilotnej výzvy realizovanej v apríli až júni 2024.

Výzva je aktuálne otvorená s termínom uzávierky 31. januára 2025 a podporené budú aktivity s realizáciou do  31. marca 2026.

Táto príležitosť je určená pre vyučujúcich na TUKE a ďalších partnerských univerzitách aliancie Ulysseus, ktorí majú záujem inovovať a internacionalizovať výučbu svojich predmetov. Integrácia COIL elementu ponúka pedagógom príležitosť zvyšovať kvalitu a inkluzívnosť vyučovaných predmetov, pričom podporuje vytváranie zmysluplných vzdelávacích príležitostí pre študentov z rôznorodého kultúrneho prostredia.

Výzva zároveň prirodzene nadväzuje na ciele prebiehajúceho projektu TUKE s názvom INTEREST, ktorý je zameraný na posilnenie pripravenosti pedagógov našej univerzity na zvyšovanie miery internacionalizácie študentov počas ich štúdia na TUKE. Projekt zároveň podporuje vytvorenie interného systému služieb, ktorých cieľom je predchádzanie konfliktným situáciám vyplývajúcim z kultúrnych rozdielov.

Záujemcovia, ktorí sa zapoja do výzvy na financovanie projektov inovatívnych a kolaboratívnych prístupov vo výučbe prostredníctvom aplikácie metodológie COIL budú mať možnosť zúčastniť sa týždňového workshopu vedeného renomovaným odborníkom na implementáciu COIL prvkov, prof. Robertom ODowdom. Workshop, ktorý sa uskutoční na TUKE začiatkom februára 2025, bude zameraný na praktické postupy prípravy a implementácie COIL elementu do existujúcich kurzov.

Informácie pre záujemcov

Kontaktná osoba pre TUKE

Ing. Natália Vašková, PhD.
Ulysseus Mobility Officer
Úsek zahraničných vzťahov a mobility
Rektorát TUKE
ulysseus.ucitelia@tuke.sk

Európska univerzita Ulysseus

Víziou Európskej univerzity Ulysseus je do roku 2030 vytvoriť excelentne uznávanú a medzinárodne atraktívnu európsku univerzitu otvorenú svetu, zameranú na jednotlivca a podporujúcu podnikavosť. Našou ambíciou je tak prispieť k formovaniu Európskeho priestoru vysokoškolského vzdelávania a výskumu, a tým aj k budúcnosti Európy.

Ulysseus, jedna z vyše 60 Európskych univerzít vybraných Európskou komisiou za univerzity budúcnosti, otvára možnosti pre študentov, učiteľov a výskumníkov z partnerských univerzít pre ich vzdelávanie, vzájomné mobility a nové špičkové výskumné projekty. Európska univerzita Ulysseus vznikla v roku 2020 a jej súčasnými členmi sú Univerzita v Seville (Španielsko, koordinátor aliancie), Univerzita v Janove (Taliansko), Univerzita Côte d’Azur (Nice, Francúzsko), Technická univerzita v Košiciach, univerzita MCI | The Entrepreneurial School® (Innsbruck, Rakúsko) aUniverzita aplikovaných vied Haaga-Helia (Helsinki, Fínsko), Univerzita v Münsteri (Nemecko) a Univerzita Čierna Hora (Podgorica, Čierna Hora).

Projekt Európskej univerzity Ulysseus je na Slovensku podporený zo zdrojov Európskej únie a Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR.

Ďalšie informácie o Európskej univerzite Ulysseus: www.ulysseus.eu